..
blog prywaty

6 | 7154
 
 
2013-05-06
Odsłon: 1705
 

Bears on Toast 6c+ & Domžalski 6a

Paklenica jest niesamowitym rejonem wspinaczkowym. W wąwozie znajdziemy więcej niż dwie setki dróg, z czego duża część to piękne wielowyciągówki. Najbardziej znaną ścianą jest Anicia Kuk z jej dochodzącymi do 350 metrów drogami, w jej prawej części znajduje się niebanalna formacja jaką jest Stup. Ta gruszkowata skała oferuje unikalne wspinanie w połogu i kaloryferach. Jeśli jesteście wstanie zawalczyć w trudnościach 6a, lub 6c+ to polecam Bears on Toast 6c+ i Domžalski 6a.

Domžalski (4b, 6a, 5b, 6a), 120 m

To czterowyciągowy ultra klasyk rejonu. Trzeba zrobić! Zaczyna się z prawej strony Stupa. Na samym dole znajdziecie stalowy trójkącik z nazwą drogi. Trawers w lewo do ewidentnych rys, a później już wspin wzdłuż spitów. Piękne są zwłaszcza drugi i czwarty wyciąg, które pokazują nam, że mamy do czynienia z innym niż jurajski wapieniem.

Bears on Toast (6c+, 6c+, opcjonalnie jeszcze dwa wyciągi ~4b do zjazdów), 120 m

To już nie jest łatwe wspinanie. Zaczyna się na samym dole na prawo od charakterystycznej skały. Pierwszy wyciąg 6c+ to siłowe pokonanie okapu (nie powiem jak, żeby nie psuć oesa ;). Drugi można już określić słowem „zajebisty!”. W początkowej partii wspinamy się po pięknych kaloryferach, a później wymagający połóg.

Zejście: Wspinamy się do przełączki i zjazdy kominem na prawą stronę Stupa.

Więcej o Paklenicy możecie przeczytać tutaj.

Niedługo dalszy ciąg wędrówki po klasykach wąwozu Paklenicy :-)
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
ZAPISZ
 


Archiwum wpisów
 

Pn

Wt

Sr

Czw

Pt

So

Nd